Spelschema 2022/23

Här publiceras spelschemat för föreningens samtliga kommande matcher under säsong 22/23. De flesta hemmamatcherna spelas på Umeå Energi Arena.

Stötta gärna vår verksamhet genom att köpa vårt säsongskort.

Oktober 2022

tor 6 oktober

20:30 – 22:00
Röbäcks IF - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

lör 8 oktober

13:00 – 14:30
Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
17:00 – 18:30
Umeå Västra IBF - Luleå SK/IBK Luleå (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 9 oktober

11:30 – 13:00
Umeå Västra IF /IBK - Luleå SK/IBK Luleå (Juniorallsvenskan A DJ18)

tis 11 oktober

19:45 – 21:15
Umeå Västra IF - Ersboda SK (Damer Division 1)

ons 12 oktober

20:30 – 22:00
Umeå Västra IBK - FC Dalen (Damer Division 1)

lör 15 oktober

11:30 – 13:00
Ersboda SK - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
FC Dalen - Umeå Västra IF (Damer Division 1)

ons 19 oktober

20:30 – 22:00
Umeå Västra IF /IBK - RIG Umeå IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 22 oktober

12:00 – 13:30
Umeå Västra IF /IBK - Örnsköldsvik IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)
13:00 – 14:15
Gamla Stan IBK/Ungdom - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)

sön 23 oktober

11:30 – 13:00
Umeå Västra IBK - Sävar IK (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
Umeå Västra IF - Obbola IK (Damer Division 1)

ons 26 oktober

19:45 – 21:15
Umeå Västra IF /IBK - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)
19:45 – 21:15
Umeå Västra IF /IBK - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 29 oktober

11:30 – 12:45
Sandåkerns SK - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)
15:30 – 17:00
Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 30 oktober

11:30 – 13:00
Umeå City IBF - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
15:30 – 17:00
Skellefteå IBS - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

November 2022

fre 11 november

19:00 – 20:30
IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 12 november

12:00 – 13:30
RIG Umeå IBF - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 13 november

15:00 – 16:30
Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)
15:30 – 17:00
Umeå Västra IF - IBS Dalen (Damer Division 1)

ons 16 november

20:30 – 22:00
Umeå Västra IF /IBK - Gullänget-Kroksta IBS (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 19 november

11:30 – 13:00
Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
Umeå Västra IBF - Sundsvalls IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 20 november

11:30 – 13:00
Umeå Västra IBK - Umeå City IBF (Damer Division 1)
14:00 – 15:15
Umeå Västra IBK/IBF - IBF Dalen/FC Dalen (Damer Utveckling Serie A)

ons 23 november

19:30 – 21:00
Umeå Västra IBK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
19:30 – 21:00
Umeå Västra IBK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)

fre 25 november

19:30 – 21:00
Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 26 november

10:00 – 11:15
Umeå Västra IBK/IBF - Gimonäs Umeå IF (Damer Utveckling Serie A)
12:00 – 13:30
Umeå Västra IF /IBK - Örnsköldsvik IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 27 november

16:00 – 17:30
Sundsvalls IBF - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

December 2022

lör 3 december

14:00 – 15:30
Umeå Västra IBF - Gullänget-Kroksta IBS (Juniorallsvenskan A DJ18)
15:00 – 16:30
Umeå Västra IF - Skellefteå IBS (Damer Division 1)

sön 4 december

11:30 – 13:00
IBS Dalen - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

ons 7 december

19:30 – 21:00
Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 10 december

14:00 – 15:15
Umeå Västra IBK/IBF - Gamla Stan IBK/Ungdom (Damer Utveckling Serie A)

sön 11 december

11:30 – 13:00
Umeå Västra IF - Röbäcks IF (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
Umeå Västra IBK - Gamla Stan IBK Ungdom (Damer Division 1)

fre 16 december

19:30 – 21:00
Obbola IK - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

sön 18 december

10:30 – 11:45
Umeå Västra IBK/IBF - Sandåkerns SK (Damer Utveckling Serie A)
11:00 – 12:15
Umeå Västra IBK/IBF - Gimonäs Umeå IF (Damer Utveckling Serie A1)
11:30 – 13:00
Sävar IK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)

tis 20 december

20:30 – 22:00
IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

Januari 2023

lör 14 januari

13:30 – 15:00
Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 15 januari

10:30 – 12:00
Umeå Västra IBK - Röbäcks IF (Damer Division 1)
13:00 – 14:30
Umeå Västra IF - Gamla Stan IBK Ungdom (Damer Division 1)

tor 19 januari

20:30 – 22:00
Ersboda SK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)

fre 20 januari

19:00 – 20:30
FC Dalen - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

lör 21 januari

14:00 – 15:30
Umeå Västra IBF - Örnsköldsvik IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)
15:30 – 16:45
IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)

sön 22 januari

11:30 – 13:00
Umeå Västra IBK - Ersboda SK (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
Umeå Västra IF - FC Dalen (Damer Division 1)

tis 24 januari

19:45 – 21:15
RIG Umeå IBF - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

fre 27 januari

19:30 – 21:00
Obbola IK - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
19:30 – 21:00
Sävar IK - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

lör 28 januari

13:30 – 15:00
Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)
15:30 – 16:45
Gimonäs Umeå IF - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)

Februari 2023

sön 5 februari

11:30 – 13:00
Umeå Västra IF - Umeå City IBF (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
Umeå Västra IBK - Skellefteå IBS (Damer Division 1)

tis 7 februari

19:45 – 21:15
Umeå Västra IBF - RIG Umeå IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 11 februari

11:30 – 13:00
Umeå Västra IBK - Team Thorengruppen SK (Damer Division 1)
14:00 – 15:30
IBS Dalen - Umeå Västra IF (Damer Division 1)

sön 12 februari

13:00 – 14:30
Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)
15:00 – 16:30
Umeå Västra IF /IBK - IBF Dalen/FC Dalen (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 18 februari

13:00 – 14:15
Gamla Stan IBK/Ungdom - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)
13:30 – 15:00
Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)
16:00 – 17:30
Sundsvalls IBF - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

sön 19 februari

11:30 – 13:00
Umeå Västra IF - Team Thorengruppen SK (Damer Division 1)
11:30 – 13:00
Umeå City IBF - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

ons 22 februari

19:30 – 21:00
Umeå Västra IF - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)
19:30 – 21:00
Umeå Västra IF - Umeå Västra IBK (Damer Division 1)

lör 25 februari

13:30 – 15:00
Umeå Västra IBF - Örnsköldsvik IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)
16:00 – 17:30
Umeå Västra IF /IBK - Sundsvalls IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)

Mars 2023

ons 1 mars

19:45 – 21:15
Umeå Västra IBF - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)
19:45 – 21:15
Umeå Västra IBF - Umeå Västra IF /IBK (Juniorallsvenskan A DJ18)

lör 4 mars

12:30 – 14:00
Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IBF (Juniorallsvenskan A DJ18)
13:00 – 14:30
Skellefteå IBS - Umeå Västra IF (Damer Division 1)
13:00 – 14:30
Umeå Västra IBK - IBS Dalen (Damer Division 1)

lör 18 mars

13:30 – 14:45
Sandåkerns SK - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A)

sön 19 mars

11:00 – 12:15
Gimonäs Umeå IF - Umeå Västra IBK/IBF (Damer Utveckling Serie A1)

lör 25 mars

12:00 – 13:15
Umeå Västra IBK/IBF - IBF Dalen/FC Dalen (Damer Utveckling Serie A)